استفاده از لوله پلیکا آبیاری قطره ای برای زیر ساخت های دریایی استفاده می کنند

چدن یک ماده رایج برای لوله پلیکا آبیاری قطره ای تخلیه در نیمه اول قرن بیستم بود. آنها معمولاً با کوپلرهایی متصل می شوند که دارای واشرهای لاستیکی هستند که با روکش فولادی ضد زنگ احاطه شده اند.

این روزها بیشتر زهکش ها با پلاستیک PVC یا ABS ساخته می شوند. اتصالات تخلیه پلاستیکی معمولاً چسبانده می‌شوند، اما آنهایی که ممکن است نیاز باشد به طور موقت جدا شوند، مانند شاخه‌های تمیزکننده، رزوه‌دار هستند.

در اینجا رایج ترین اتصالات تخلیه آورده شده است. این لیست شامل کوپلرها و خم‌های معمولی نمی‌شود، زیرا آنها مشابه مواردی هستند که برای لوله‌های آب استفاده می‌شوند و اهداف یکسانی دارند.

آرنج با جابجایی طولانی: در قوس بلندتری نسبت به آرنج معمولی خمیدگی 90 درجه ایجاد می کند تا آب روانتر جریان یابد. برای اتصال خطوط تخلیه عمودی به خطوط افقی استفاده می شود.

سه راهی مستقیم: همان عملکرد سه راهی را برای خطوط آب انجام می دهد، اما به ندرت برای خطوط تخلیه استفاده می شود. آنها بیشتر برای دریچه ها هستند، لوله های افقی را به پشته های عمودی می بندند.

سه راهی بهداشتی: با نام مستعار، این یک جاروب در درگاه عمود بر خود دارد تا جریان آب را در جهت جارو کند. از آن برای اتصال یک خط زباله افقی به یک خط عمودی استفاده کنید، اما نه یک خط عمودی به یک افقی. این کار فیتینگ بعدی است.

Wye: به شکل حرف “Y”، یک wye همان کار سه راهی بهداشتی را انجام می دهد، اما با احتمال کمتری برای برگشت به عقب. این اتصالی است که برای اتصال زهکشی عمودی سینک یا توالت به فاضلاب نیاز دارید. همچنین می توانید از آن برای اتصال یک لوله زباله افقی به یک لوله عمودی استفاده کنید.

Double wye: همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، این به جای یک پورت ورودی، دارای دو درگاه ورودی است. معمولاً برای اتصال سینک دو لگنه به یک تله P استفاده می شود.

چه لوله‌های PVC یا CPVC را به مس، لوله‌های چدنی به ABS یا لوله‌های گالوانیزه به مس وصل کنید، به اتصالات انتقالی نیاز دارید. در برخی موارد، می توانید این کار را با گرفتن دو آداپتور رزوه ای از مواد مختلف و پیچاندن آنها به یکدیگر انجام دهید.