در ظرف مربا هویج سحر شمش پیدا شد

مربا هویج سحر سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و ترکیبات آنتی اکسیدانی است. به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل، آنها می توانند به حمایت از عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک کنند و خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش دهند و باعث بهبود زخم و سلامت دستگاه گوارش شوند.

در این مقاله با مواد مغذی موجود در هویج و فواید آن برای سلامتی بیشتر آشنا شوید. ما همچنین به نکاتی برای افزودن هویج به رژیم غذایی و هرگونه اقدامات احتیاطی توجه می کنیم.

هویج سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر است. آنها همچنین منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها هستند.

آنتی اکسیدان ها مواد مغذی موجود در غذاهای گیاهی هستند. آنها به بدن کمک می کنند رادیکال های آزاد را حذف کند – مولکول های ناپایداری که در صورت تجمع بیش از حد در بدن می توانند باعث آسیب سلولی شوند.

رادیکال های آزاد ناشی از فرآیندهای طبیعی و فشارهای محیطی هستند. بدن می‌تواند بسیاری از رادیکال‌های آزاد را به‌طور طبیعی از بین ببرد، اما آنتی‌اکسیدان‌های رژیم غذایی می‌توانند کمک کنند، به‌ویژه زمانی که بار اکسیدانی بالا باشد.

در زیر برخی از راه هایی که هویج می تواند از سلامتی حمایت کند آورده شده است

هویج حاوی ویتامین A است و کمبود ویتامین A ممکن است منجر به خشکی دهان، یک بیماری پیشرونده چشمی شود. گزروفتالمیا می تواند باعث شب کوری یا مشکل در دید در زمانی که سطح نور کم است، شود.

به گفته دفتر مکمل های غذایی منبع مورد اعتماد، کمبود ویتامین A یکی از دلایل اصلی قابل پیشگیری نابینایی در کودکان است.

هویج همچنین حاوی منبع معتبر آنتی اکسیدان های لوتئین و زآگزانتین است و ترکیب این دو ممکن است به جلوگیری از دژنراسیون ماکولا وابسته به سن، نوعی از دست دادن بینایی، کمک کند.

با این حال، بعید است بینایی بیشتر افراد با خوردن هویج بهبود یابد، مگر اینکه کمبود ویتامین A داشته باشند.

با 10 ماده غذایی که می تواند به حفظ سلامت چشم کمک کند، آشنا شوید.